Polub nas na facebooku

Regulamin


 1. Informacje ogólne
  1. Regulamin niniejszy określa sposób korzystania, zakres odpowiedzialności oraz wszystkie pozostałe informacje dotyczące sklepu internetowego dostępnego pod adresem kawaherbataja.pl
  2. Właścicielem sklepu jest firma:
   Cavena s.c. Piotr Strzeżysz Zdzisław Strzeżysz
   ul. F. Kawy 34/30
   01-496 Warszawaw
   NIP: 522-26-84-697     nr konta:16 1160 2202 0000 0000 3708 4489
  3. Korzystanie ze sklepu internetowego Kawa Herbata Ja oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
  4. Warunkiem korzystania ze sklepu internetowego Kawa Herbata Ja jest wypełnienie formularza bądź zarejestrowanie się na stronie kawaherbataja.pl
  5. Ceny produktów są podane w polskich produktów i są cenami brutto
   (z podatkiem VAT).
 2. Zamówienia, dostawa i płatności
  1. Zamówienie można złożyć na stronie kawaherbataja.pl
  2. Zamówienie może składać tylko osoba pełnoletnia.
  3. Aby dokonać zakupu należy zarejestrować się na stronie kawaherbataja.pl lub wypełnić formularz.
  4. Zawarcie umowy pomiędzy sklepem internetowym Kawa Herbata Ja a Kupującym następuje w momencie złożenia zamówienia przez Kupującego.
  5. Zamówienie realizowane jest od 3 do 5 dni roboczych od daty zaksięgowania płatności na koncie.
  6. W przypadku wyboru odbioru osobistego Kupujący zostanie poinformowany o przygotowaniu całości zamówienia drogą mailową. Po odbiór osobisty należy się zgłosić do Michałowic, Al. Jerozolimskie 285
  7. Zamówienie zostanie zrealizowane w momencie, gdy towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów (mogą być to incydentalne sytuacje) objętych zamówieniem, Kupujący zostanie poinformowany o stanie zamówienia. Ma również możliwość zadecydowania o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
  8. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Cavena s.c. zawartych w zamówieniu danych osobowych Kupującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997r o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Dane osobowe zbierane są wyłącznie na potrzeby naszego sklepu i przetwarzane w celu realizacji działalności gospodarczej firmy. Każdy Kupujący dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawienia, żądania zaprzestania przetwarzania danych.
  9. Zamówienia w sklepie internetowym można składać 7 dni w tygodniu 24 h na dobę.
  10. Możliwe formy płatności:
   • przelew bankowy na podany powyżej nr konta firmy Cavena s.c.; w tytule należy podać nr zamówienia oraz login
   • gotówka przy odbiorze osobistym zamówienia
   • płatność kartą przy odbiorze osobistym zamówienia
  11. Zamówione towary są wysyłane na podany przez Klienta adres za pośrednictwem firmy kurierskiej UPC.
  12. Koszt dostawy ponosi Kupujący i w zależności od wagi wynosi:
   • paczki do 10 kg – 15 zł netto  (18,45 zł brutto)
   • paczki od 10-30 kg – 19 zł netto (23,37 zł brutto)
   • paczki od 30-50 kg – 35 zł netto (43,05 zł brutto)
   • paczki od 50-70 kg – 55 zł netto (67,65 zł brutto)
 3. Zwroty oraz reklamacje
  1. Towar zakupiony w sklepie podlega gwarancji do końca daty przydatności produktu (w przypadku kawy, herbaty lub czekolady).
  2. Sprzęty zakupione w sklepie podlegają gwarancji na okres 2 lat od daty zakupu w przypadku zakupów dokonywanych przez osobę prywatną bądź na okres 1 roku od daty zakupu w przypadku zakupu przez firmę.
  3. Prawo do złożenia reklamacji Klient posiada w przypadku uszkodzeń mechanicznych towaru powstałych czasie transportu. Należy po otrzymaniu przesyłki kurierskiej w obecności pracownika firmy kurierskiej sprawdzić czy zakupiony towar nie jest uszkodzony. W przypadku, gdy stwierdzimy uszkodzenie mechaniczne na skutek transportu nie należy przyjmować towaru i w obecności pracownika firmy kurierskiej sporządzić protokół szkody.
  4. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera (np. kolor, proporcje) nie mogą być podstawą do złożenia reklamacji. Zdjęcia mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.
  5. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Kupujący może zrezygnować z zakupionego towaru w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Zwracany towar musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu, z nienaruszoną etykietą i nieuszkodzony. Kupujący wysyła towar na własny koszt. Do towaru należy dołączyć oryginał faktury lub paragon. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Kupującego. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas na nasz koszt.
 4. Postanowienia ogólne
  1. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Językiem zawarcia umowy jest język polski.
  2. Informacje zawarte na stronach sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Kupujący jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i każdorazowo związany jest z jego postanowieniami w chwili dokonywania zamówienia.